Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.
buna seara Zoran.i-mi poti spune si mie care este minimul fortei de franare al unei mulinete pentru pescuit la somn pentru ca ce folosesc eu are maxim 12 kg forta de franare la marimea 80 sau este buna si aceasta? Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22.12.2012, 13:11)
Contra o dai cu mana pe fir (apuci lanseta si firul simultan cu mana)
[....]
Eu nu am destula forta doar intr-o mana sa intep 100% somnii mari, a doua mina, stanga, eu trebuie sa o am pe manerul mulinetei. Acolo trebuie forta! Iar cu firul in mana ma tem ca ma taie la degete (am patito deja). Daca-i subtire, taie ca dracu, daca-i gros, nu se rupe la contra.
[.....]
Eu nu am destula forta doar intr-o mana sa intep 100% somnii mari, a doua mina, stanga, eu trebuie sa o am pe manerul mulinetei.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22.12.2012, 13:11)
Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22.12.2012, 13:11)
Pentru Software-ul: Burning Board®, dezvoltat de WoltLab® GmbH






