Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

labrie

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »labrie«

Răspunsuri: 34

Membru din: 17. martie 2013

Locație: Hungary, Pécs

Profesia: engineer

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 18. iulie 2013, 22:19

Barajul Zetea

Salut!
In viitorul apropiat v-oi avea ocazia sa petrec o saptamina in apropierea lacului Zetea, si v-oi avea ocazia sa prezint copiilor mei frumusetiile de acasa.
In privinta pescuitului nu am planuri serioase, sigur si spatiul va fi foarte limitat in masina.
Totusi daca cineva are experoienta din imprejurimi, ii multumesc daca imi scrie citeva cuvinte despre conditiile de pescuit.
In primul rind sint interesat in spining sau stationar la rapitori.
Am scule calibrate pe salau si stiuci spre medium heavy, dar daca cineva imi spune ca sint conditii bune la pastrav si alte pesti "exotice" pentru mine, voi investa in ceva echipament light pentru asa ceva. Sunt interesat si in privinta informatiilor despre regulamente sau bilete de pescuit.
Mersi mult,labrie

3

vineri, 19. iulie 2013, 07:07

De curand cei de la LRS impreuna cu AJVPS au curatat malurile, facand accesibil si de pe mal unele locuri foarte promitatoare... in curand va fi organizata noua etapa de concurs national de spinn pe lacul cu pricina. De pe mal nu prea am dat insa din barca si caiac se poate prinde foarte frumos mai ales in zona insulei si in fata la baraj... in weekenduri deobicei este lume multa si pestii uneori sunt mofturosi insa in timpul saptamanii se pot prinde pesti frumosi . Taxa de pescuit trebuie achitat la rulota din apropierea barajului sau la magazinul din sat. Pe lac poti sa prinzi salau clean si biban bineinteles pe langa pistruiati.
In aval de baraj este o zona cam de 5 km, o zona C@R cu exemplare de pastrav foarte frumoase, acolo trebuie eliberat obligatoriu tot ce prinzi si trebuie sa ai carlige fara barbeta!
Se poate campa cu cortul sau la pensiuni din zona si bineinteles la localnici, la preturi modice....
Distractie placuta !

labrie

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »labrie«

Răspunsuri: 34

Membru din: 17. martie 2013

Locație: Hungary, Pécs

Profesia: engineer

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 19. iulie 2013, 20:11

salut,
multumesc mult pentru informatii! Un pic ma dezamageste ca este interzis pescuitul de noapte, nici nu mi-amintesc cind am dat ultima data la spinning pe timp de ziua.
Si faptul ca pe apele curgatoare de munte se poate pescui numai simbata si duminica. Dar asta este. Din cele citite totusi ma tenteaza sa pun in masina ceva echipament de spinning.
Sper sa am si ceva timp liber sa ma documentez inainte de drum.
In orice caz v-a trebui sa consider o barca pentru distractie, si am si ceva drop shot-uri si ceva kenart-uri pe undeva, neutilizate.
mersi pentru informatii.labrie

zoltan

Oblete

Răspunsuri: 16

Membru din: 3. august 2012

Locație: Odorheiu Secuiesc

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 19. iulie 2013, 21:56

Salut labrie se prinde bine salau, stiuca ,caras,intra pe saitul Vizpart - www.vizpart.ro salut si :pescuit: :noroc:

labrie

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »labrie«

Răspunsuri: 34

Membru din: 17. martie 2013

Locație: Hungary, Pécs

Profesia: engineer

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 19. iulie 2013, 23:36

salut Zoltan,
multumesc mult, toate la un loc, bine redactate.
Sper sa si ajung la locul planuit.
toate cele bune, labrie

Subiecte asemănătoare