Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Thanathos«

Răspunsuri: 50

Membru din: 22. noiembrie 2013

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 17. noiembrie 2014, 17:49

Ghinion,ghinion romanii se trezesc din somn

Oare romanii au incetat sa-si mai vanda votul pentru un pachet de zahar,o sticla de ulei sau 50 lei la coltul strazii ? Iata ca astazi avem presedinte un tip caruia acum 2 saptamani nu-i dadeam nici o sansa. Si mai mult , primul lucru pe care a dorit sa-l faca : a cerut parlamentului sa pice legea gratierii si sa ancheteze felul in care s-au desfasurat alegerile ( eu cel putin nu sunt obisnuit ca presedintele sa-si pasreze promisiunile electorale ) . Sa speram ca-si va face treaba. A fost extraordinar sa vad oameni care au mers sute de km pe cheltuiala lor, au stat in picioare in frig 10 - 12 ore pentru a vota. BRAVO LOR. Nu a fost un vot pt Iohannis ci a fost un vot impotriva minciunii,coruptiei,nepotismului.....un gest de normalitate. ( Am auzit ca noul presedinte e si pescar. Cineva l-a vazut prinzand baroni PSD la clonk-ul Justitiei optimizat de DNA. Sa speram ca nu e adeptul C& R ).....:))))))))) :rizi: BRAVO ROMANI :apl:

2

luni, 17. noiembrie 2014, 23:24

sa speram ca nu am schimbat doar un presedinte, am schimbat si o mentalitate si un sistem
felicitari tuturor celor care au mers la vot si au facut tot posibilul sa voteze. :apl:
ceilalti, cei care au stat acasa sau au preferat sa faca cu totul altceva decat sa isi exprime dreptul la vot....................(am sters ceea ce am scris si iarasi am scris si iarasi am sters :nu: )

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 18. noiembrie 2014, 13:13

Nu va bucurati prea devreme.
Daca ANI castiga recursul la inalta curte(si bl,bla,bla)..justitie..Iohannis nu poate fi presedinte.Adica tara va fi in aer.Si vor trebui alegeri anticipate.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 18. noiembrie 2014, 13:51

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 18. noiembrie 2014, 14:38

lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 18. noiembrie 2014, 14:43

Eu ma bucur! In noaptea alegerilor cred ca am si plans ...De bucurie cand am vazut ca Romania este din nou unita! Cand am vazut ca romanii din diaspora pot sa stea ore in sir la coada pentru o cauza si un drept! Personal recunosc ca nu cred ca stateam mai mult de o ora sa votez :zid: Cand am vazut ca romanii din tara sunt in stare sa iasa la vot penrtru a sustine diaspora! Cand am vazut ca albastrul a penetrat capitala! Cand am vazut ca albastrul a penetrat Moldova! Cand am vazut ca albastrul a rupt Dobrogea! Si mai ales cand am vazut TINERI care nu au votat NICIODATA asteptand infrigurati la vot! Pentru mine a fost o adevarata minune ce s-a intamplat in ziua de 16 noiembrie 2014 ! O zi care poate schimba multe in tara asta , o zi in care societatea civila i-a bagat pumnul in gura politicului! :bucuros2: O zi care ar putea schimba imnul national ,deoarece pare ,nu-i asa, putin "depasit" in aceasta situatie...

O zi si mai ales o seara in care am plans ...Am plans mandru de faptul ca SUNT ROMAN!

Si aici aveti o mostra de patriotism adevarat ,fara floricele si alte cele :

https://www.facebook.com/video.php?v=541…&type=2&theater

:inchinare: :inchinare: :inchinare:

Ce va fi cu ANI ,cu anticipate ,etc ...parca nu prea mai conteaza! Romanii sunt in stare sa treaca peste toate.In 16 noiembrie 2014 au dovedit-o! :apl: :apl: :apl:

Acest răspuns a fost de 3 ori editat, ultima oară de »zamfi« (18. noiembrie 2014, 14:51)


anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 18. noiembrie 2014, 14:44

Dane, vazand sus sigla catavencilor din stanga sus cred ca se intelegea gluma … care pana la urma e si una facuta pe un puternic fundament de dreptate :ochi:

cam asta e ceea ce am eu de spus in ceea ce priveste politica :prieteni:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 18. noiembrie 2014, 15:10

Daca ai observat si fata din spatele lui "Ponta" are fata lui Nastase :rizi:
Born to fish, forced to work...

  • Autorul acestui subiect este »Thanathos«

Răspunsuri: 50

Membru din: 22. noiembrie 2013

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 18. noiembrie 2014, 15:13

Daca e vinovat Iohannis....sa plateasca

Justitia trebuie sa-si faca treaba. Politicul sa-si ia labele de pe justitie.Partidele politice sa nu mai fie ascunzatori pentru infractori. Legea sa fie lege si pentru alesi in aceeasi masura ca si pentru noi ceilalti. Nu stiu daca Iohannis e solutia ( sper insa pt binele copiilor nostri ) Am auzit ca la Sibiu somajul e aproape de 0 si probabil e adevarat din moment ce a reusit sa mobilizeze atat de mult romanii din diaspora. Toate partidele politice au aceleasi practici . Romanii au demonstrat acum ca s-au saturat de vorbe goale ( 25 de ani plini de vorbe goale ) Se pare ca romanii din diaspora au inteles mai bine decat noi ce trebuie facut. Inca odata BRAVO LOR. :apl:

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 18. noiembrie 2014, 16:23

Un mic amendament, cel mai mic somaj este in Ilfov iar pe locul doi e Timisul, pe 3 Bucurestiul, ... Sibiul nici nu e in clasament ...
HARTA INTERACTIVĂ a nivelului de trai din România. Cât de bine se trăieşte în judeţul tău. EXCLUSIV - Gandul
Si, conform altui clasament, avem Sibiul doar pe locul 8, chiar si Botosaniul este mult mai in fata ...
10 judete cu cel mai mic somaj

Ar fi bine sa nu mai credem chiar tot ce se discuta la colt de strada ...

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Nelutu« (18. noiembrie 2014, 16:29)


  • Autorul acestui subiect este »Thanathos«

Răspunsuri: 50

Membru din: 22. noiembrie 2013

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 18. noiembrie 2014, 20:15

Am intrat pe HARTA INTERACTIVA

si acum am vazut si eu Sibiu 4,76% somaj ( insa e vorba de intreg judetul ) iar tipul a fost primar al sibiului nu al intregului judet ( deci exista posibilitatea ca procentajul pe oras sa fie mai mic de 4,76% ) iar eu cred ca e bine pentru un oras din ROMANIA in vremurile astea. Personal mi-e scarba de politica si nu-i iau apararea lui sau altui politician insa in momentul cand au tras cu gaze lacrimogene si gloante de cauciuc in compatriotii mei din cauza nesimtirii unor guvernanti, atunci.....da mi-au captat atentia :drac: :nervos: :furtuna:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 18. noiembrie 2014, 23:37

Sa nu uitam si de 7,4 milioane de voturi, care au fost aruncate la gunoi...
De-o fi bine, de-o fi rau, vom vedea, curand, si noi...
P.S. Politica nu face decat sa dezbine, nu este benefica pe acest forum! Pe altele, nu au decat...parerea mea...altfel...peste vreo doi ani...sa vedem ce vom spune...tot aici...in acest topic... :pauza: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 19. noiembrie 2014, 15:27

Corect, acum 6,3 mil. de voturi au pus un presedinte in fruntea tarii dar acum 2 ani 7,4 mil. de voturi n-au fost suficiente ptr. a demite un altul ...
Sa ne vedem sanatosi peste 2 ani si vom vedea atunci daca a fost bine sau nu ce s-a votat acum si vom comenta tot aici. :ochi: :zambet:

jjonn

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 4. octombrie 2014

Locație: ROMANIA

  • Scrie un mesaj privat

14

joi, 20. noiembrie 2014, 00:20

Nelutu nu inteleg de ce pentru tine Botosaniul ar fi un etalon negativ de comparatie. Pacat ca se face politica si pe un forum dedicat pescuitului. Fire intinse.

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

15

joi, 20. noiembrie 2014, 16:27

Jjonn, nu am spus-o ca un etalon negativ, dimpotriva, eu ma mandresc cu Botosaniul, acolo am crescut pana la 24 ani, am parintii acolo, in fiecare concediu anual stau cate doua-trei saptamani acasa! :ochi: , dar, comparand cele doua judete, Sibiul ar trebui sa fie net in fata Bt. care a stat mereu, cel putin in perioada de dinaintea lui '89, la mila jud. vecin Suceava privind impartirea banilor de la "centru". Dar nu este momentul si nici prilejul de a discuta aici ce dezvoltare avea Bt. atunci si ce are acum, cert este ca la somaj sta bine, adica f. putin.! :zambet:

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

16

joi, 20. noiembrie 2014, 16:38

Asta cu "somajul" e atat de relativa....

De ex: din 100 de oameni, 10 isi pierd serviciul====> 10% somaj. Dupa o perioada de 1 an (in care somajul a expirat), 3 someri au gasit de lucru, iar 7 nu au gasit. In aceasta situatie, conform "statisticii", somajul = 0, caci niciunul din cei 10 someri initiali nu mai beneficiaza de somaj. Ori in realitate, situatia e mult mai grava.

Un etalon mult mai "real" al compararii anumitor judete ar fi nivelul de trai (care sincer vorbind acum, in Botosani e mai scazut decat in Sibiu).
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

vineri, 21. noiembrie 2014, 11:25

Am gasit una din cele mai tari "ziceri", ca la asta chiar ne pricepem...:)...
<<Ptr relaxare :



"Scriitorul brazilian Fernandes Millor a lansat o dezbatere publică cu tema: Care este diferenţa dintre
"politician" şi "hoţ".
Raspunsul unuia dintre respondenti i-a sărit în mod special în ochi.
- Diferenţa dintre un politician şi un hoţ este că pe primul îl aleg eu, în timp ce al doilea
mă alege el pe mine. Am nimerit-o?
Iar replica lui Millor a fost:
- Stimate domn, sunteți un geniu! Sunteţi singurul care a reuşit să găsească o
diferență între cei doi...">>
Asa ca, nu degeaba avem un imn...dar...suntem cam... :rizi: ...surzi... :rizi: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »Thanathos«

Răspunsuri: 50

Membru din: 22. noiembrie 2013

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 21. noiembrie 2014, 13:02

Tare de tot.......si din pacate pentru noi....perfect adevarat

:bravo: :rizi: :rizi: :rizi:

Am gasit una din cele mai tari "ziceri", ca la asta chiar ne pricepem......
<<Ptr relaxare :



"Scriitorul brazilian Fernandes Millor a lansat o dezbatere publică cu tema: Care este diferenţa dintre
"politician" şi "hoţ".
Raspunsul unuia dintre respondenti i-a sărit în mod special în ochi.
- Diferenţa dintre un politician şi un hoţ este că pe primul îl aleg eu, în timp ce al doilea
mă alege el pe mine. Am nimerit-o?
Iar replica lui Millor a fost:
- Stimate domn, sunteți un geniu! Sunteţi singurul care a reuşit să găsească o
diferență între cei doi...">>
Asa ca, nu degeaba avem un imn...dar...suntem cam... ...surzi... ...

Subiecte asemănătoare