Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

vineri, 19. octombrie 2012, 21:53

Pareri E.T. Rubin Cat 3m 200-500gr

salutari...ce parere aveti despre E.T. Rubin Cat 3m 200-500gr.

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 19. octombrie 2012, 22:38

la ce stil de pescuit il vei folosi?

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 20. octombrie 2012, 07:55

La pretul de 100 lei, nu vad de ce nu ar merge pentru pescuitul somnului de la mal. Daca este prea balega, pur si simplu renunti la ea sau o folosesti in alt scop. Eu, pentru somn, de la mal folosesc niste Okuma de 3m luate de la chinezoi si pe care am dat... 30 lei/bucata. Daca ai sti cati somni au scos lansetele alea... :zambet:

4

sâmbătă, 20. octombrie 2012, 19:25

le folosesc la stationar......avea un prieten 2 bucati de 3m si din cate am inteles sunt foarte rigide si sunt indestructibile(mi-a zis k a incercat sa rupa una...a legat firul de 1mm de un copac si a inceput sa traga de bat...nu l-a putut rupe)

5

marți, 9. aprilie 2013, 20:52

revin din nou la acest topic....mai detine cineva lanseta in cauza? eu am 2 bucati si am incercat sa o rup...fara rezultat...singurule dezavantaje dupa parerea mea sunt:
- mandrina este prea aproape de capatul lansetei si este un "chin" sa lansezi pluta/montura de pe mal la distantze mai mari de 35-40m cu un fir mai mare de 0.50mm
- lanseta este putin cam grea(este groasa in carne)
-este cam rigida si mai mult ca probabil puterea inscriptionata pe lanseta este mai mare de 500grame
- ai nevoie de un monofilament de rupere de cel putin .30mm-0.40mm ptr montura la copac sau geamandura
astept diferite opini! :zambet:

6

miercuri, 10. aprilie 2013, 06:58

parghia prea mica din cauza pozitionarii proaste a mandrinei, iar la 3 metri nu numai ca simti ca nu ai forta in ea, dar iti da senzatia ca este prea grea pe varf si ca atarna greu de tot
solida, dar mie nu imi place deloc