Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 13. iulie 2013, 00:49

Fin-Nor Offshore 8500

Ieri am cumparat-o.Am mers la magazin cu gandul sa-mi cumpar modelul mai mare 9500 dar nu o aveau asa am zis sa ma uit si la modelul mai mic si cand am pus mana pe el M-AM INDRAGOSTIT :zambet: .Vanzatorul mi-a facut si o reducere ce mi-a facut cu ochiul si m-a convins.Am facut unele teste acasa si intra pe ea mai mult cu vreo 20 de metri de fir Gigafish Power line de 0,66 decat pe Shimano Big Baitrunner XT-A LC(nu ma intrebati cati metri am pe Shimano pt ca nu stiu sigur, in jur de 200 de metri)
Acum sa vad cum se comporta la pescuit, la prima vedere pare beton DAR ramane de vazut.O sa va tin la curent.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 13. iulie 2013, 03:54

:ochi: sa ai parte de cat mai multe driluri cu ea.E o mulineta foarte solida si usor de intretinut ,asta reiese din filmele de pe net :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 13. iulie 2013, 04:54

si eu vreau sa comand mulineta fin-nor,dar oare au si pentru spinning?multumesc.

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 13. iulie 2013, 07:29

Salut mane81, să ai parte de câţi mai mulţi mustacioşi în drill cu ea.
La un moment dat mi s-a recomandat şi mie fratele mai mare a mulinetei de către un coleg de forum, m-am şi documentat de pe net la momentul respectiv. Totul părea ok, însă din scemă nu reieşea faptul că ar avea antirevers instant, în practică nu am avut ocazia să verific asta. Acum că ai devenit fericitul posesor a mulinetei, am rugămintea să mă elucidezi în leg. cu antireversul. Merçi, şi :noroc: :pescuit:

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 14. iulie 2013, 12:11

Salut mane81, să ai parte de câţi mai mulţi mustacioşi în drill cu ea.
La un moment dat mi s-a recomandat şi mie fratele mai mare a mulinetei de către un coleg de forum, m-am şi documentat de pe net la momentul respectiv. Totul părea ok, însă din scemă nu reieşea faptul că ar avea antirevers instant, în practică nu am avut ocazia să verific asta. Acum că ai devenit fericitul posesor a mulinetei, am rugămintea să mă elucidezi în leg. cu antireversul. Merçi, şi :noroc: :pescuit:


Nu are antirevers instant.

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 14. iulie 2013, 13:44

Salut mane81, si merci pt raspuns, astept in continuare feedback de la tine in leg. cu comportamentul ei la pescuit. Mi-am luat pe la inceputul aparitiei un Okuma Longbow marime mare pt somn, prima generatie nu a avut antirevers instant, dupa prima iesire la apa am dus-o inapoi la magazin si mi-am luat alt model. Nu m-am putut familiariza cu lipsa antireturului inf. Nu fac aici comparatie de calitate la cele doua marci, ele fac parte din clase diferite. :noroc:

speedy

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 8. iulie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: manager

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 14. iulie 2013, 17:48

Felicitari!
Eu am fratele mai mic de 7500 ,poti sa spui ca ai facut o superafacere. eu unul personal o cinsider cea mai potrivita mulineta pentru somn. :prieteni:
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!