buna seara Zoran.i-mi poti spune si mie care este minimul fortei de franare al unei mulinete pentru pescuit la somn pentru ca ce folosesc eu are maxim 12 kg forta de franare la marimea 80 sau este buna si aceasta? Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22.12.2012, 13:11)
Contra o dai cu mana pe fir (apuci lanseta si firul simultan cu mana)
[....]
Eu nu am destula forta doar intr-o mana sa intep 100% somnii mari, a doua mina, stanga, eu trebuie sa o am pe manerul mulinetei. Acolo trebuie forta! Iar cu firul in mana ma tem ca ma taie la degete (am patito deja). Daca-i subtire, taie ca dracu, daca-i gros, nu se rupe la contra.
[.....]
Eu nu am destula forta doar intr-o mana sa intep 100% somnii mari, a doua mina, stanga, eu trebuie sa o am pe manerul mulinetei.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22.12.2012, 13:11)
Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22.12.2012, 13:11)
Pentru Software-ul: Burning Board®, dezvoltat de WoltLab® GmbH






