.Daca vrei sa inmatriculezi o ambarcatiune(sa o ai cu permis), trebuie sa duci la capitanie o serie de acte, nicidecum sa sustii un examen
Te salut si eu Adi.salut Cornel,
eu am " permis conducator ambarcatiune" cu ce pot sa te ajut?
![]()
Am auzit si eu ca acum s-ar da pe calculator, dar iti mai amintesti cam ce n-ai gasit atunci in manual? Sau cam despre ce ar fi putut fi vorba?Cornel, din cite am auzit, mai nou examenul se da pe calculator. Sfatul meu este sa te interesezi inainte si sa inveti temeinic pentru ca nu este usor deloc. Cind am dat eu examenul unele intrebari nici nu se regaseau in cartea recomandata de ei.
Bafta !
Benutzerinformationen überspringen
Registrierungsdatum: 25. April 2012
Wohnort: Giroc
Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat
pentru cei interesati de permisul de barca ..examenul se tine in 11 aprilie 2014 la timisoara..
Cei care au luat permisul in Timisoara pe data de 11 Aprilie se pot prezenta maine dimineata la Capitanie pentru a le ridica..






