Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

17.02.2013, 18:59

Sa ma prezint

Numele meu este Virgil Gabriel Pandele, am 17 ani (fac 18 in august anul acesta) si sunt din Bucuresti. Sunt pasionat de pescuit de mult timp, dar abia anul trecut am reusit sa-mi achizitionez echipament de pescuit si am inceput sa iau in serios acest sport si sa ma documentez (am citit foarte mult: carti, forumuri, reviste; de vreo doi ani cu asta imi ocup timpul liber, bineinteles cand nu sunt la pescuit :D). Mi-am propus sa fac acest pas, vazandu-l pe Jeremy Wade (gazda emisiunii "Monstrii apelor") si monstrii pe care i-a prins. El a fost cel care mi-a dat incredere ca pot face acest lucru.
Pana acum am pescuit numai la crap, desi mi-as fi dorit sa ajung si in Delta si pe Dunare pentru pescuit de somn si stiuca, dar nu s-a putut. Anul acesta mi-am propus sa ajung in aceste locuri si de aceea ma documentez pentru un echipament de clonc. Am o lanseta pentru spinning la somn si una tot pentru spinning la stiuca si vreau sa imi cumpar un multiplicator si o lanseta pentru clonc. (cu ocazia asta tin sa-mi cer scuze ca nu am trecut pe la rubrica de prezentare inainte sa pun intrebarea in sectiunea de echipament).
Pescuiesc exclusiv Catch&Release, deoarece sunt de parere ca este de ajuns ca am invins pestele, nu trebuie si omorat.
Sunt optimist si cred ca oricine daca isi propune sa faca ceva, cu siguranta va reusi!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15.04.2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2

17.02.2013, 19:05

Salut Virgil si :welcome:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 09.01.2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

17.02.2013, 19:10

:welcome: Virgil,
bine-ai venit in lumea "monstrilor"! La urma -urmei, sunt doar niste pesti ... extrem de interesant de vanat atata pt marimea lor, cit si pt difilcutatea de a-i prinde! Stai alaturi de noi, intreaba si rascoleste, cauta si despica, insista si incearca, doar asa vei avea cindva succes deplin! Inca o data, welcome! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 133

Membru din: 14.02.2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

4

17.02.2013, 20:21

Bine ai venit Virgil! :welcome:
Always C&R

IonutFishing

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 01.03.2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

5

17.02.2013, 20:29

Salut Virgil si :welcome:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

6

17.02.2013, 21:12

buna virgil.

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22.08.2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

7

18.02.2013, 08:07

Bine ai venit! :welcome:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21.07.2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

8

18.02.2013, 11:47

:salut: Bine ai venit Virgil

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19.02.2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

9

18.02.2013, 12:09

salutari Virgil si bine ai venit pe aici ... asteptam poze cu capturile pe care le vei avea si care sunt convins ca nu se vor lasa asteptate ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14.07.2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

10

18.02.2013, 19:26

Bine ai venit, Virgil!
Aici ai intr-adevar ocazia sa inveti ceva, atit despre prinderea somnului in special, dar si a pestelui rapitor in mod general
Fir intins! :welcome:

Răspunsuri: 2 642

Membru din: 24.02.2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

18.02.2013, 23:00

Bine-ai venit, Virgil, intr-adevar ce m-a atras si ma atrage in continuare si pe mine la pescuit este faptul ca poti elibera o mare parte din ceea ce prinzi, spre deosebire de vanatoare, unde ranile sunt mortale, scopul fiind diferit fata de pescuit! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!