Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

41

luni, 22. iulie 2013, 21:11

Bruno imi poti da detalii despre DLX 1655? Mai ai ceva poze sau filmulete cu ea? Imi poti pune pe mail sau altcumva?
Daca bordajul liber e mic e o problema pe Dunare ca se-nfurie din senin si are portiuni unde valurile se pot inalta la altitudine dubla fata de un anumit pasaj parcurs. Nu mai vorbesc de hula. Insa m-a atras la ele robustetea si posibilitatile de configurare. Consola cred ca incurca totul pe-acolo. E adevarat caci cu consola o stabilizezi mai repede si vezi obstacolele deasemenea.
Altfel, greutatea barcii poate constitui un avantaj impotriva derivei si a rasturnarii. Important e sa o dotezi cu motorul adecvat.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

42

marți, 23. iulie 2013, 07:11

1655DLX 4.78m lungime, 1.68 latime 261kg kg chila fara motor si deck-uri, suporta max 50cp. Ca sa iti faci o idee despre numerotatia la caroline primele doua cifre sunt lungimea maxima in picioare, iar urmatoarele doua latimea maxima in inci. Pina in 5m foarte greu de echilibrat cu motorizare maxima 4timpi si comanda la mina. Preferabil consola. Au fost momente cind pe o Dunare cu valuri mari am strins din buci si cu barca asta, dar este o barca solida si spatioasa. Din pacate nu prea am poze cu ea ca atunci nu prea caram dupa mine aparate de fotografiat si filmat.
»Bruno« a atasat urmatoarele fisiere:
  • 1655.JPG (99,18 kB - 78 ori coborit - ultima oara: 23. mai 2021, 22:58)

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

43

marți, 23. iulie 2013, 07:24

Pentru suporţi cred că cea mai comodă variantă este să găureşti barca, la grosimea aia de perete nu o să ai nici cea mai mică problemă şi aici aş face câteva specificaţii: pe exterior să foloseşti şaibe cu diametru de minim 20mm cu garnitură de cauciuc intercalată între şaibă şi peretele bărcii, la fel şi pe interior garnituri de cauciuc între perete şi suport (garniturile de cauciuc să copieze forma şaibelor), suporţii poţi s-ăi prinzi în trei şuruburi de 6mm, două jos şi unul sus (jos îi forţa mai mare şi aş pune 2 şuruburi), piuliţele să fie cu autoblocare.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

44

joi, 1. august 2013, 05:28

Prea multe nu am mai facut la barca, doar ca am inscris-o in circulatie si am constatat cu dezamagire ca motorul meu de 18 cp nu scoate barca in glisaj, decit daca sunt singur in barca.




Daniel a fost bucuros sa se dea si asa, cu o barca care nu iasa in glisaj. :noroc:
Problemele se aduna in serie, una dupa alta, si nu mai am decit 2 zile pina la finalizarea barcii.... nu am mai facut nimica la ea :nunteleg:
Tot mai comand cite un far, cite un suport, imi fac ganduri de motor, dar cu echiparea barcii stagnez. Ufff :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

45

joi, 1. august 2013, 06:49

Lasa Zorane ca nici a mea nu gliseaza cu 4CP, ne remorcheaza Bruno pe amandoi... :rizi: .
"Cei din urma vor fi cei dintai." :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

46

miercuri, 7. august 2013, 07:51

Lasa Zorane ca nici a mea nu gliseaza cu 4CP, ne remorcheaza Bruno pe amandoi... :rizi: .
"Cei din urma vor fi cei dintai." :ochi:
ZODIAC BOARD.mp4 - YouTube am gasit solutia pentru gonflabile :rizi: :rizi: sa nu mearga toata lumea pe mina lu Bruno el cind mai :pescuit: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Subiecte asemănătoare