Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25.02.2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

21

24.09.2012, 20:47

@larry
Am inteles .Eu o sa le tai cand o sa incerc montura.Insa eu folosesc altfel de bile asa ca nu cred ca o sa ma apuc de aceasta montura prea curand.Numai bine.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15.04.2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

22

30.09.2012, 17:15

Arata bine montura asta a lui Larry, dar neavand de unde cumpara plumb din asta ce il infigi in shad o sa incerc cu jiguri.A folosit careva din voi jiguri de la Black Cat?(mi-a spus cineva cum ca nu sunt la inaltime si se pot desface in drill) :ciao:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 01.03.2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

23

30.09.2012, 21:04

Majoritatea jigurilor din comerț sunt cu cârlige de slabă calitate, monturile pe care le folosesc se găsesc de vânzare în magazinele de profil din Europa sau cumperi o matriță și le faci personal la ce calitate dorești. :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

kistler

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 14.10.2012

Locație: Iasi

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

24

18.11.2012, 17:33

Incercati carlige de jig VMC Barbarian 6/0 cu shad-uri de 12-15cm. Sunt carlige cu sarma groasa, dar cu un varf foarte bine ascutit. Pentru ape cu curenti puternici greutati mai mari cu forma plumbului "cap de peste". Plumbul taie foarte bine apa, nu opune rezistenta la inaintarea in apa ca "bila". Pt lacuri forma plumbului "sabot". Face ca naluca sa stea mereu cu coada in sus, vibratiile shad-ului se probaga mai bine in apa.