Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.
Personal am avut atacuri la naluci foarte mari. Dar nu-mi place sa pescuiesc cu ele. Trebuie material puternic ca sa le propulsezi si nalucile cantaresc enorm.[...] Plus ca nu e foarte agreabil si e chiar obositor sa arunci din astea toata ziua.
Si atacurile pe care le-am avut la naluci foarte mari nu erau facute de stiuci pe masura nalucii, de multe ori erau marle.
)
Sări de informațiile utilizatorului
Membru din: 25.04.2012
Locație: Giroc
Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat
prindeam bine la gume de 5-7 cm . Considerate ,pe buna dreptate, de salau de colegii din Cluj. Dupa multiple populari cu pasnic intre 300-2 kg ,stiuca mare si-a schimbat vizibil apetitul ! As putea spune ca a intrat in normal...Astfel incat acum o naluca de 15 cm nu mai reprezinta un act de nebunie pe Radesti! Deoarece nu am ,ca de obicei
bete adaptate prefer sa dau in continuare cu naluci mici/medii. Din pacate nu am mai pescuit de mult pe Radesti si ,stie naiba de ce, nu ma mai atrage balta...Poate pentru ca anul acesta am prins decent pe Mures
In plus, in putine locuri pe care le frecventez ma astept la "balauri".
...recunosc ca mi s-au parut in general mai blege decit alea de Timis...
...toate era numai cu o ancora...
cred ca 1 acora e cea mai buna solutie, nu poate face pirghie cu falcile/ o ancora jos si una sus.
Ce temperatura avea apa, in Suedia?
Pentru Software-ul: Burning Board®, dezvoltat de WoltLab® GmbH






