sau merita sa incercam sa mergem la pescuit atunci cand ploua?
.........Eu la pescuit merg indiferent de cum sunt previziunile meteo.
si eu faceam la fel.....acu simt cand se schimba timpul ..cu o zi inainte
....simt cum incepe sa ma prinda usor, usor pescuitul la jig dupa salau.
...dupa mine nu influienteaza cu nimic culoarea(shadului,woblerului) pe ploaieAti observat ca merge o culoare de shad su vobler mai bine in timp ce ploua?
,ci doar cuoarea apei.......limpede sau murdara.de preferat se stai pe malul apei ,cand ploua ,sau e furtuna ,dar in caz de ..TRASNETE ...strangi batu si astepti sa se termineSunteti de parere ca e mai bine sa stam acasa? sau merita sa incercam sa mergem la pescuit atunci cand ploua?
pana la urma, murati in ultimul hal (a plouat fara oprire tot timpul) am decis ca e cazul sa o intindem spre casa ...
… nu stii niciodata toanele pestilor si ce surprize te pot astepta pe malul apei. Asa ca, imbracati corespunzator, sunt de parere ca merita sa incercam inclusiv in conditii foarte vitrege.






