a incercat careva dintre voi lacustele?eu le folosesc de vreo trei ani pe raul somes,dar nu merge peste tot rar intra mreana sau cleanul.recordul meu la somn prins la lacusta e de 15 kg.am intepat si mai mari dar o data mia facut lanseta din mai multe tronsoane iar de cateva ori s-a ros firul.
) la cele mari înaripate nu se uita, parcă erau otrăvite
. Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »Eugen« (22. Dezember 2012, 14:34)
Chiar asa de prinzatoare sa fie aceste lacuste? Nu de alta dar aseara cand am iesit la o tigare am vazut sub stalpii de iluminat zeci de lacuste, mari 7-8cm.
As incerca maine seara pe arges cu ele dar nu am nici o idee in privinta monturi si prezentarea ei in carlig
si inca odata sa dovedit ca (orbul a nimerit Braila)saptamana trecuta sa prins pe Somes de o cunostinta a unui prieten deal meu un somn de 43 de kile la lacusta
Cer scuze Brailenilor dar parca asa e proverul






