Alexandru daca opresti doar legal, inseamna ca opresti reproducatorii care ii fac pe ceilalti nelegali. Si cum numaru prinzatorilor de peste e din ce in ce mai mare, asta inseamna ca populatia reproducatorilor este puternic afectata. Nu e o scuza sa oprim de fiecare data peste legal, e mai bine sa gandim moral decat ,,legal,, . Si da sunt de acord ca ni trebuie crucificati dar nici promovati. C&R se refera la prinde si dat drumul, dar nu 100%. Daca vrei opresti, daca nu nu. Oricum scuze se vor gasi mereu, duc soacrei, duc mamei, este peste invaziv, era legal, era muscat deci nu mai supravietuia etc. Si da si eu am oprit exact 2 pesti anul asta, 1 la soacra unu la mama da erau invazivi jur pe rosu

))