Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Mishu_Alsacia2

Fortgeschrittener

Beiträge: 244

Registrierungsdatum: 26. Dezember 2013

Wohnort: Karlsruhe / Germania

Beruf: Techniker

  • Nachricht senden

2 521

Sonntag, 12. Oktober 2014, 20:23

Si
M-a amuzat si pe mine figura lui "nevinovata"
Simuleazä :) ...fain peste :noroc:

Beiträge: 61

Registrierungsdatum: 21. Februar 2013

Wohnort: pe apa

  • Nachricht senden

2 522

Sonntag, 12. Oktober 2014, 23:28

Ehhh,fiecare cum are norocul.Partida de azi a fost una oarecum asemanatoare cu o zi de vara,cand am avut si 30 de avati in > 2 ore.E cineva pe forum,colegul de pescuit care poate confirma ce zic,dar ramane la latitudinea lui,eu nu-i cer acest lucru.Il stii si tu bine si ma bucur ca si el are aproape la fel de multe capturi.Fir intins!

Cu scuzele de rigoare ca raspunsul meu vine asa tarziu( am fost intr-o zona unde n-am internet) confirm spusele lui Diogene. :zambet:
Nihil Sine Deo

Diogene

Fortgeschrittener

  • »Diogene« wurde gesperrt

Beiträge: 262

Registrierungsdatum: 21. Juni 2014

Wohnort: apa

  • Nachricht senden

2 523

Montag, 13. Oktober 2014, 13:48

Mersi Alex :ochi: ,oricum nu cred ca se indoia nimeni de ceea ce am zis :rizi:
Azi "za 55 cm chubby" la dulciuri in pelicula....asta-i cel mai rasarit dintre toti.
»Diogene« hat folgende Datei angehängt:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

ovidiu.U

Fortgeschrittener

Beiträge: 323

Registrierungsdatum: 6. April 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

2 524

Montag, 13. Oktober 2014, 14:45

Astazi la clonc... :bucuros2:



Foarte frumos! Felicitari!!!!
Ce temperatura are apa?
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

2 525

Montag, 13. Oktober 2014, 14:49

[.....]
Azi "za 55 cm chubby" la dulciuri in pelicula ...


frumos frumos, cred ca un clenoc la 55 de cm arata spectaculos ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

2 526

Montag, 13. Oktober 2014, 15:20

Ce temperatura are apa?

17°C :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

larry

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

2 527

Montag, 13. Oktober 2014, 15:30

Astazi la clonc...

Felicitari!
Urât pește. :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

ovidiu.U

Fortgeschrittener

Beiträge: 323

Registrierungsdatum: 6. April 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

2 528

Montag, 13. Oktober 2014, 15:39

Urât pește.


Urat dar frumos in acelasi timp :)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

larry

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

2 529

Montag, 13. Oktober 2014, 15:57

Urat dar frumos in acelasi timp

Se pare că data de 11/10/2014 a fost ziua urâților. :)
Uite
Tot spining.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

2 530

Montag, 13. Oktober 2014, 15:59

Urat dar frumos in acelasi timp

Se pare că data de 11/10/2014 a fost ziua urâților. :)
Uite
Tot spining.


Fain, mic si indesat! :rizi: Astia fac driluri minune! :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

larry

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

2 531

Montag, 13. Oktober 2014, 16:06

Fain, mic si indesat! Astia fac driluri minune!

Da de unde dril cu pigmeul asta. :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

2 532

Montag, 13. Oktober 2014, 16:10

Fain, mic si indesat! Astia fac driluri minune!

Da de unde dril cu pigmeul asta. :rizi:


Stai sa vezi tu cind o creste, ce drill de vis iti va oferi! :bucuros:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Diogene

Fortgeschrittener

  • »Diogene« wurde gesperrt

Beiträge: 262

Registrierungsdatum: 21. Juni 2014

Wohnort: apa

  • Nachricht senden

2 533

Montag, 13. Oktober 2014, 19:08

Mersi Anem,da arata bine un clenoc d'asta.Practic mi-am depasit vechiul record si am avut un an bun in care am mai imbunatatit marimea capturilor la bibi si somn.Insa cand vad ce dihanii se perinda pe aici.. :apl:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

2 534

Dienstag, 14. Oktober 2014, 09:31

Mersi Anem,da arata bine un clenoc d'asta.Practic mi-am depasit vechiul record si am avut un an bun in care am mai imbunatatit marimea capturilor la bibi si somn.Insa cand vad ce dihanii se perinda pe aici.. :apl:


pentru unii a fost cel mai bun an in timp ce pentru altii a fost unul dintre cei mai slabi ani :rizi: ... pentru mine, la capitolul somn anul asta a fost unul exagerat de dezamagitor ... nimic peste aproximativ 1,3m scos la o poza ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Diogene

Fortgeschrittener

  • »Diogene« wurde gesperrt

Beiträge: 262

Registrierungsdatum: 21. Juni 2014

Wohnort: apa

  • Nachricht senden

2 535

Mittwoch, 15. Oktober 2014, 20:48

Azi doar grupa mica.Destul de mofturosi,ba apa mica,ba apa mare,inca alearga dupa pescuti in pelicula dar probabil curand vor cobora tot mai jos.
»Diogene« hat folgende Datei angehängt:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Diogene

Fortgeschrittener

  • »Diogene« wurde gesperrt

Beiträge: 262

Registrierungsdatum: 21. Juni 2014

Wohnort: apa

  • Nachricht senden

2 536

Freitag, 17. Oktober 2014, 12:40

Pe o vreme naspa o partida interesanta cu apa pana la brau.Au fost 12 avati grupa medie,dar care au dat ca vara.O sa urc niste poze mai tarziu.
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Diogene

Fortgeschrittener

  • »Diogene« wurde gesperrt

Beiträge: 262

Registrierungsdatum: 21. Juni 2014

Wohnort: apa

  • Nachricht senden

2 537

Freitag, 17. Oktober 2014, 14:17

Pe o vreme naspa o partida interesanta cu apa pana la brau.Au fost 12 avati grupa medie,dar care au dat ca vara.O sa urc niste poze mai tarziu.
Pestii au fost luati pe naluci facute de mine,scuze pentru calitatea pozelor.Sunt mai multe poze dar am ales o parte din ele,am motivele mele. :bravo:
»Diogene« hat folgende Dateien angehängt:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Beiträge: 76

Registrierungsdatum: 3. September 2013

Wohnort: deva

  • Nachricht senden

2 538

Freitag, 17. Oktober 2014, 22:41

asa da!

este o perioada foarte buna pentru avati si pe Mures,am observat ca find scazuta apa,se hranesc foarte bine(se vad prin apa cum rapesc) este un spectacol frumos chiar daca nu se agata precum ma asteptam(cam unul la zece aruncari),si mai intra si cate un somotel ,dar mai rar :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

2 539

Freitag, 17. Oktober 2014, 22:41

Cu ceva intarziere revin cu partida din 27.09., unde nalucile "minune" ne-au adus din nou capturi, dar si muuuulte rateuri.
Primul peste ne-a "dat" pe la 19:30, era deja bine bezna:





Dupa cel trimitem frumusel inapoi, la 19:36 mai da unul, care se dezgata inainte de a-l scoate din apa la pozat:



Nah, asta este... dar urmatorul peste, la 19:40, la aceasi naluca "minune", dar ceva sfc...





Si deodata rateurile s-au tinut lant, dupa care trasaturile au disparut de tot... asa cum si noi am disparut de pe Rin.

Pina astazi, o partida super interesanta... povestirea urmeaza! :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Beiträge: 76

Registrierungsdatum: 3. September 2013

Wohnort: deva

  • Nachricht senden

2 540

Freitag, 17. Oktober 2014, 23:03

asta apa!

observ ca apa este foarte limpede,in aceste conditi ei vad naluca bine . Frumoase capturi :apl: