Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

puiut

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »puiut«

Răspunsuri: 19

Membru din: 30. iunie 2013

Locație: dragasani

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 21. septembrie 2013, 07:53

Ce se prinde pe Dunare in zona Corabia in aceasta perioada?

Pe data de 5si 6 a10a-2013,am o oportunitate de a ajunge la o partida de pescuit la Corabia :pescuit: ,in zona padurii ce se vede de la strada de la monumentul de la iesirea din oras.V-as fi foarte recunoscator,daca m-ati ajuta cu ceva info despre ce fel de pesti se prind in zona in aceasta perioada si cu ceva tactici si tehnici de abordare a partidei.Va multumesc anticipat! :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 21. septembrie 2013, 08:14

Il avem pe Relu aici care e chiar din Corabia, poate te ajuta el cu ceva sfaturi. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

puiut

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »puiut«

Răspunsuri: 19

Membru din: 30. iunie 2013

Locație: dragasani

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 21. septembrie 2013, 11:04

Sa speram ,mi-ar prinde foarte bine,mai ales ca nu am decit 3 iesiri de cind sut eu pescar,pe acest minunat fluviu .Poate reusim sa ne si intilnim pe acolo, sa bem si un vin de Dragasani :noroc:

4

duminică, 22. septembrie 2013, 19:39

puiut,
scuze ca am uitat sa raspund la intrebarea ta referitoare la barajul Rusanesti.
pe saltelele alea se prindea - atentie, am scris ca se prindea pt ca nu am mai fost in zona de 2-3ani si nu cred ca ma mai duc la ce haos si braconaj am vazut in zona - deci revin, se prindea crap si caras, platica frumoasa iar uneori salau la peste viu (cel putin asta am prins la ultima iesire acolo)

puiut

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »puiut«

Răspunsuri: 19

Membru din: 30. iunie 2013

Locație: dragasani

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 23. septembrie 2013, 06:59

Multumesc Adi,miine am deja programata o iesire de 2 zile ,la Rusanesti in lac,pestele tinta fiind platica,dar si somnul la stationar cu 2 lansete.Eram curios,pentru ca aveam ceva zvonuri cum ca ar merge salaul pe barajele de pe acolo,m-ar fi interesat o partida de twistereala,sper sa aflu mai multe miine cind ajung in zona,iar iesirea urmatoare sa o fac la salau.

Subiecte asemănătoare