Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 4. noiembrie 2014, 19:26

Caut Smartphone Dual-Sim, cel putin la fel de bun ca si...

:salut: ,
de ceva timp caut sa-mi cumpar un smartphone, un Dual-Sim, atata ptr cartela germana cit si cea de RO. Inca nu-mi dau seama, ce dezavantaje si ce avantaje fata de 2 telefoane as avea? Bine-nteles, in afara de faptul ca voi avea doar un aparat!

Aveti si o recomandare pentru mine? Dar ceva cel putin la fel de bun ca si Galaxy S4? :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

2

marți, 4. noiembrie 2014, 19:52

:salut: ,
de ceva timp caut sa-mi cumpar un smartphone, un Dual-Sim, atata ptr cartela germana cit si cea de RO. Inca nu-mi dau seama, ce dezavantaje si ce avantaje fata de 2 telefoane as avea? Bine-nteles, in afara de faptul ca voi avea doar un aparat!

Aveti si o recomandare pentru mine? Dar ceva cel putin la fel de bun ca si Galaxy S4? :zambet:

Salut Zoran! eu i-ti recomand Titan 600 Tecmobile
avantaje; dual sim ,rezistent la apa ,socuri,praf,pret mic si baterie ce necesita incarcare odata pe saptamana
dezavantaje ;perioada lunga de inacarcare a bateriei( minim 8 ore) si greutate mare a telefonului(260 grame)
Sunt posesorul acestui telefon si sunt mai mult decat multumit.
Sanatate si fir intins!

3

marți, 4. noiembrie 2014, 19:54

:salut: ,
de ceva timp caut sa-mi cumpar un smartphone, un Dual-Sim, atata ptr cartela germana cit si cea de RO. Inca nu-mi dau seama, ce dezavantaje si ce avantaje fata de 2 telefoane as avea? Bine-nteles, in afara de faptul ca voi avea doar un aparat!

Aveti si o recomandare pentru mine? Dar ceva cel putin la fel de bun ca si Galaxy S4? :zambet:

Salut Zoran! eu i-ti recomand Titan 600 Tecmobile
avantaje; dual sim ,rezistent la apa ,socuri,praf,pret mic si baterie ce necesita incarcare odata pe saptamana
dezavantaje ;perioada lunga de inacarcare a bateriei( minim 8 ore) si greutate mare a telefonului(260 grame)
Sunt posesorul acestui telefon si sunt mai mult decat multumit.
Sanatate si fir intins!

Scuze ,TITAN 600 e un smartphone

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 4. noiembrie 2014, 20:43

Studiaza treaba cu dual stand-by si dual active daca vrei sa nu pierzi apeluri.
De obicei asta se rezolva cu forward de apeluri dar cum tu ai un nr. de Germania si unul de Romania, nu cred ca o sa-ti convina.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 4. noiembrie 2014, 20:46

Eu nu vad nici un dezavantaj al telefonului dual sim, depinde ce vrei de la el, daca vrei telefon rezistent la apa...nu as stii ce sa iti recomand, dar daca vrei doar smartphone dual sim, cele de la samsung sunt ok