Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 12. decembrie 2012, 14:58

Sfat Achizitie!?

Doresc sa achizitonez 4 lansete +4 mulinete la mustacios,la lansete m'am gandit fibra de sticla plina de 4 metri,iar ca mulinete nu sunt sigur inca (bugetil ar fi 100 de euro la mulinete/bucata)rog niste sfaturi de achizitie chiar si la lansete.
Multumesc anticipat.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 12. decembrie 2012, 15:07

:salut: Adam,
o lanseta de 4 metri este muuult prea lunga. La pescuitul de pe mal intre 2,7 si 3,3 m e suficient, din barca intre 2 si 2,7 metri.

Cateva modele de lansete aici ...

Iar la mulinete:
Penn Spinfisher 950 ssm, Slammer 760, Sargus 8000, Tica Cybernetic GG100, si mai citeva de la Shimano, dar elea sar toate de 100 euro bucata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 12. decembrie 2012, 15:21

Pai,unde pescuis apa trece de 15-20 de metri,curent foarte puternic (pod de cale ferate)Ne mandrim cu capturii ,de 2.5+ respectiv 120/30kg C&R si palinca de ardeal cine cunoaste stie!Cum am doar cateva ore disponibile/zi speranta e foarte mare la acele capturii de vis,speranta e mare (asteptarea si mai mare).M'am gandit foarte mult la Penn Spinfisher ssm,dar in RO nu se prea gasesc,si daca gasesc ma taxeaza foarte urat am gasit la o reprezentanta D.A.M la 150 de euro bucata......(Rusine)! Multumesc, Zoran de sfat de lansete imi recomanzi,nu foarte scumpe dar calitate pret,extraordinar sa nu uitam lucrez in ROMANIA.....!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Adam« (12. decembrie 2012, 15:29)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 12. decembrie 2012, 15:55

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adam

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Adam«

Răspunsuri: 13

Membru din: 8. decembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 12. decembrie 2012, 16:04

Va multumesc foarte frumos,voi achizitiona 4 WFT dar cu firu nu stiu cum voi face...?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 12. decembrie 2012, 16:05

ai mesaj privat...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare