Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 19. aprilie 2012, 17:10

In filmuletul asta nu e silurus glanis ci Namazu, adica Silurus asotus. Un var japonez al somnului de la noi. :)

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

22

miercuri, 25. aprilie 2012, 10:30

printre altele, voblerul asta mi se pare misto de incercat la somn ...



l-a incercat careva? ceva rezultate?

eu am pescuit cu el foarte putin pentru ca tot timpul preferam altceva dar imediat ce se va incalzi putin mai mult pe afara voi insista cu el sa vad daca nu iese ceva ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 13. iulie 2012, 13:01

deci...care ati prins la popper si cati? :D
tot zic ca incerc dar tot le uit in vesta pt ca nu fac parte din trusa de somn..
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 16. iulie 2012, 22:35

deci...care ati prins la popper si cati? :D
tot zic ca incerc dar tot le uit in vesta pt ca nu fac parte din trusa de somn..


din pacate nu am avut inca norocul asta, dar nici nu am insistat cat ar trebui ... am prins in schimb mai multi (din pacate majoritate au rupt pentru ca dadeam la avat) exact in momentul in care ateriza naluca in apa iar zgomotul si valul provocat de somn la suprafata sunt de infart ... chestia aia produce dependenta :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

25

miercuri, 8. august 2012, 11:17

la pescuitul cu top water de exemplu daca somnul sta pe fundul apei pot acestea sa-l ridice in pelicula si sa atace?

26

miercuri, 8. august 2012, 19:08

valul provocat de somn la suprafata sunt de infart ... chestia aia produce dependenta


Mai ales noaptea cand nu vezi nimic.... doar auzi o bufnitura si dupa cateva fractiuni de secunde simti ca ceva te trage in apa ... e adrenalina pura,....este o senzatie ce nu se poate descrie in cuvinte !!!

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

27

miercuri, 8. august 2012, 19:59

valul provocat de somn la suprafata sunt de infart ... chestia aia produce dependenta


Mai ales noaptea cand nu vezi nimic.... doar auzi o bufnitura si dupa cateva fractiuni de secunde simti ca ceva te trage in apa ... e adrenalina pura,....este o senzatie ce nu se poate descrie in cuvinte !!!


:buaaaah: ... deja mi-ai facut o pofta de nedescris ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

28

miercuri, 8. aprilie 2015, 13:40

Aprins cineva somn la popere? Merită să ai aşa ceva în trusă?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Costi

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 25. aprilie 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

29

miercuri, 8. aprilie 2015, 13:59

la popper nu am prins insa cu WTD am avut mai multi. Primul a fost intamplare pescuid dupa avat. Atacul a fost de infarct, iesit cu coada mai bine de jumatare din apa. Insa era in mijlocul verii , pe amiaza pe apa mare si tulbure. Pe tipul asta de apa am prins cel mai bine cu naluci ce vin in suprafata, sau care coboara cel mult jumatate de metru.

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

30

miercuri, 8. aprilie 2015, 15:03

Anem ,Jitterbug e mortal noaptea,dimineata la prima ora si seara la ultima ora..clicocitul care il face cand il recuperezi atrage imediat,am prins multi bassi cu el noaptea,daca ai putea inbunatati inelul de prindere cred ca ar merge si la somn.
Basiriski e mai productiv ziua cu vegetatie,imitind o broasca care umbla pe nuferi...noaptea nu am prins cu el....iar despre voblerul de la Deeps incearcal neaparat,nu am avut ocazia sa il probez dar am un prieten care m-a asigurat ca era unicul cu care prindea in zile dificile.

Toate cele trei sunt mortale la bass,de ce nu ar merge si la somn?? Eu cred ca modificate pt.somn ar da rezultate bune cand rapeste in suprafata.

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

somn, spinning, top water